Archiwum - września 2008

Nowe info na blogu 
19. września 2008 15:56:00
linkologia.pl spis.pl
www.tf.pl podaje informację, że InPost Finanse, w związku z dynamicznym wzrostem, zaczyna świadczenie usług w dziedzinie outsourcingu bankowego. Nowa idea firmy przeznaczona jest do instytucji obracających się w sektorze pożyczek i finansowego pośrednictwa. W artykule umieszczono wypowiedź Prezesa InPost, Rafała Brzoski, który stwierdza, że jest to pierwsze w kraju tego typu rozwiązanie proponowane z wykorzystaniem niezależnego operatora usług pocztowych. Sprzedaż za pomocą InPost podstawowych bankowych produktów oraz pożyczkowych podmiotom indywidualnym w siedzibie albo miejscu zamieszkania, umożliwi instytucjom finansowym bezproblemowe dotarcie z propozycją do więcej niż 3 mln osób, które pozyskują korespondencję za pośrednictwem firmy.

www.e-logistyka.pl poinformował, że brytyjski operator krajowy traci coraz większe udziały na rynku na korzyść rywali. Plany TNT związane z wartą powyżej 1 mln GBP inwestycją w Anglii mogą ten proces jeszcze bardziej przyspieszyć. TNT zamierza zwiększyć swą obecność w północno-zachodniej Anglii m.in. przez zakup kolejnych pięćdziesięciu pocztowych samochodów do końca 2008 roku.

Na jednym z forów warto zapoznać się z interesującymi wypowiedziami użytkowników internetu w sprawie różnych operatorów pocztowych. Zachęcam do przejrzenia tych opinii.
pocztowiec : : in post, inpost, tnt

Dzisiaj na tapecie... 
04. września 2008 15:39:00
linkologia.pl spis.pl
Poczta Polska podała informację, iż nasz rząd zgłosił chęć skorzystania z opcji zwiększenia okresu ochronnego na usługi pocztowe. Wniosek został wysłany przez Ministerstwo Infrastruktury do Komisji Europejskiej 22 sierpnia 2008 roku. Gdyby został przyjęty, całkowite otworzenie rynku usług pocztowych może mieć miejsce dopiero 1 stycznia 2013.

Gazeta Wyborcza (Autor: Marcin Bojanowski) informuje, że zła passa OFE ciągnie się już ponad rok. Oszczędności właścicieli funduszy emerytalnych zmniejszyły się średnio o 10%. Najbardziej do tej chwili ucierpieli członkowie Polsatu, straciwszy 15%. Członkowie OFE Pocztylion utracili w ciągu ostatnich 12 miesięcy 8,5%.

Firma UPS rozpoczęła kampanię wdrażającą najnowszą usługę z hasłem "Kim jest Widget UPS". Kampania ma promować aplikację - widget UPS, która pozwala na bezpośredni dostęp do strony UPS.com, upraszcza procedurę wysyłki i daje możliwość podglądu statusu wysłanych paczek. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć tutaj.

Zarząd Positive Advisory SA podał informację, iż dnia 3 września 2008 roku firma zawarła umowę z InPost Sp. z o.o., według której spółka opracuje i zaimplementuje oprogramowanie do obsługi nowatorskich usług z zakresu przesyłek dla internetowych sklepów.
pocztowiec : : inpost, poczta polska, ups

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345